ПРОГРАМ
Jules Mouquet (1867-1946) - Соната за флауту и клавир
- Pan et les bergers / Пан и пастири
- Pan et les oiseaux / Пан и птице
- Pan et les Nymphes / Пан и нимфе
John Rutter (1945) - Античка свита
- Preludijum
- Ostinato
- Aria
- Valcer
- Šanson
- Rondo
Maurice Ravel (1875-1937) - Pavane pour une infante defunte / Павана за умрлу принцезу
Antonio Bazzini (1818-1897) - La Rondes des Lutins / Игра патуљака
БИОГРАФИЈЕ
Анђела Братић добитница награде часописа „Музика класика” за најбољег женског извођача за 2014. годину, дипломирала је на Факултету музичке уметности у Београду. Магистарске студије (Konzertexamen) завршава на Универзитету „Johannes Gutenberg” (Hochschule für Musik) у Мајнцу у класи професора Дејана Гаврића и стиче звање концертног солисте.
Усавршавала се на мајсторским курсевима код еминентних флаутиста и педагога Ирене Графенауер, Јаноша Балинта, Јоси Археајма, Дејана Гаврића, а 2009. године финансирана од стране Аустријског министарства за науку и културу боравила је на стручном усавршавању у Бечу код проф. Диетера Флурија, солисте Бечке филхармоније.
Добитник је више Републичких и међународних награда од којих се издвајају I награда на Интернационалном фестивалу у Фивицану (Италија), „Music world” у категорији соло флаута и I награда на истом такмичењу у категорији инструментална дуа 2003. године.
Као солиста наступала је са Симфонијским оркестром Ho Chi Minh City-ја (Вијетнам), Симфонијским оркестром РТС-а, Црногорским симфонијским оркестром, Нишким симфонијским оркестром, Камерним оркестром „Virtuozi di Praga”, Камерним оркестром „Simfonieta di Udine”, Симфонијским оркестром „Simfonieta Vidin”, Камерним оркестром „Imperio”, Камерним оркестром „Нова музика“, Камерним оркестром ФУ у Нишу, Академским оркестром СКЦ-а Универзитета у Нишу, Симфонијским оркестром „Sinfonieta Sofia”, Бањалучком филхармонијом, под вођством угледних диригената. Учествовала је на значајним фестивалима у земљи - Guitar Art, НИМУС, Мокрањчеви дани, Тисин Цвет, Constantinus, као и Барски љетопис, Дани музике, Espressivo, Међународни фестивал камерне музике у Црној Гори, Spectrum у Словенији и Сарајевска зима у Босни и Херцеговини.
Концерте је одржала у Немачкој, Грчкој, Италији, Шведској, Аустрији, Шпанији, Румунији, Француској, Словенији, Македонији, Чешкој, Вијетнаму, Русији, Мађарској, САД, Јужној Кореји. Одржала је Мастер семинаре у Србији, Црној Гори, Грчкој, Румунији и Јужној Кореји.
Као чланица „Mozarteum” оркестра из Салцбурга, остварила је веома успешну турнеју у градовима Немачке и Аустрије, 2010. године. Као чланица Фестивалског „Штраус оркестра“ свирала је на турнејама у Шпанији и Португалији и наступила у дворанама као што су „Palau de la Musica”, „Gran Theater Liceu”, „Auditorio de Bacelona”, „Auditorio de Madrid” и другим.
2011. године са великим успехом, извела је премијерно композиције српских композитора на 39. светској конвенцији флаутиста у Америци, Шарлот, Северна Каролина.
2013. године одржала је реситал у Миленијум Сали, чувеног „Кенеди центра” у Вашингтону.
Снимала је за потребе РТС, РТЦГ, Радио Београда, нишких ТВ станица, Шведског државног радија и Немачке ТВ станице SAT1.
Члан је дувачког квинтета „Нишки солисти”, квартета „Камерна банда” и триа „Masala”.
Редовни је професор Факултета уметности у Нишу, на предмету Флаута. 2016. године Факултет уметности у Нишу објавио је њен први самостални CD, са виртуозним композицијама за флауту и клавир под називом Fantasy.
Драган Јовановић пијаниста, рођен је 1981. године у Нишу. Студије клавира завршио је на Факултету уметности у Нишу у класи проф. Драгослава Аћимовића а магистарске студије у класи проф. Зорана Јанчића.
Од самог почетка свог школовања показивао је велико интересовање и пијанистички таленат, учествовао и освојио више значајних награда на међународним, савезним и регионалним такмичењима.
У време студија започиње сарадњу са Нишким симфонијским оркестром и Нишким академским хором, постаје члан камерног састава „Trio Gracioso” (два гласа и клавир) са којим и данас наступа, а од 2009. до 2014. године био је члан клавирског триа „Constantinus” са којима је наступао на фестивалима и концертима широм Србије и у иностранству.
Поред успешне уметничке делатности Драган Јовановић има и запажену педагошку делатност и добитник је бројних диплома за остварене педагошке резултате на међународним такмичењима студената комплементарног клавира.
Од октобра 2007. године, Драган Јовановић је ангажован на Факултету уметности у Нишу, из предмета Клавир-упоредни предмет, а тренутно је шеф катедре за упоредни клавир, у звању ванредни професор на истом предмету.
Уторак, 16. јануар у 19 сати
Галерија 2 Дома културе Алексинац
Улаз слободан |