Лица: Пјер Брошан, издавач.............................................Игор Пискла Кристина Брошан, његова супруга..............................Љиљана Шимпрага Франсоа Пињон, макетар, радник у пореској.................Јанко Шаркези Само Леблан, писац, пријатељ..................................Дејан Кикић Лисјен Коњал, инспектор у пореској управи..................Александар Петровић Марлена, спиритуалисткиња.....................................Радица Штеванов Аршамбо, доктор..................................................Горан Ковачевић Паскал Мено, глас.................................................Александер Бако
Музика: Џо Дасин, Едит Пиаф, Хенри Манцини и Авдре Верхурен Превод: Иванка Павловић
Шаптач: Марија Кузмановић Расвета: Владимир Бако Звук: Огњен Опачић и Владимир Ђармотски Реквизитер: Мирјана Радовановић - Јеја Дизајн пропагандног материјала: Марјан Каравла Фотографије: Бранислав Покорацки Техничка екипа: Јарослав Литавски, Ратомир Играч, Лазо Окулић, Момир Кркић, Драган Пјетловић, Давор Гашпар, Игор Вестег, Лазо Билановић и Жељко Пајић Кетеринг: Анђелка Петровић Организатор: Петар Ж. Неранџић, председник КУД-а
У представи се на комичан начин говори о намери тројице пријатеља да организују вечеру на којој ће свако довести по једну будалу, а побеђује онај чија је будала најсмешнија.
Франсис Пол Вебер
Рођен 28. јула 1937. је француски филмски режисер, сценариста, продуцент и драмски писац. Писање му је било предодређено, јер је и његова мајка била писац, отац сценариста, а његов стриц је био велики француски писац Тристан Бернард. Јерменско-руског порекла са мамине стране и Јеврејског са очеве, били су предуслов за постизање сјајних уметничких достигнућа да ли као редитељ, сценариста или пак драмски писац. Први успех на сцени је имао својом драмом „Киднаповање“ (1968), која се осам месеци непрестано играла у Паризу, као и драмом „Уговор“ (1970), коју је преточио у сценарио за кратки филм. Током седамдесетих је писао углавном сценарија за врло успешне фарсичне комедије а за „Вечеру будала“ био је номинован за Оскара за најбољи сценарио. Највеће редитељске успехе је имао са својим ненадмашним комедијама „Коза“ и „Бегунци“ са Пјером Ричардсом и Жераром Депардјеом у главним улогама. Ипак, Френсис Вебер је у својој плодној каријери имао највећи успех са „Вечером будала“, водвиљем, као поджанром комедије, који поред допадљивости и лакоће, већ у својој структури и позоришном механизму има уграђену дозу претеривања. Након премијере истоименог филма, Холивуд је одмах откупио ауторска права за римејк.
Александер Бако - глумац и редитељ
Своју позоришну каријеру је почео 1985. године и до данас је активан у словачком позоришту ВХВ које ради у саставу СКУД-а „Јанко Чмелик“ из Старе Пазове. Као глумац играо је у 16 позоришних представа у Старој Пазови и професионалном позоришту у Бачком Петровцу. Завршио је студије луткарске школе АНИМА у Новом Саду у класи проф. Тибора Вајде са највишом оценом. Режијом почиње да се бави 1993. године и до данас у Пазови режирао 14 представа, три преставе у Новим Бановцима и по једну у Кисачу, Кулпину, Руми и у професионалном позоришту у Бачком Петровцу. Добитник је свих најзначајнијих аматерских позоришних признања (најбољи редитељ, глумац и сценограф у Војводини и Србији). Управо за све те награде и дугогодишњи рад и велико залагање у аматеризму Александер Бако 2005. године је награђен Златном значком КПЗ Србије, а за предан рад са аматерима 2013. године добио награду„Борђе Дамјановић-Ђекша“. Поред ових представа режирао је и играо у више од 80 радио драма. Играо је и у филму Емира Кустурице „Црна мачка бели мачор“ и у филму „Песник“ Предрага Јакшића. Написао је и режирао више од 70 скечева.
Културно-уметничко друштво „Бранко Радичевић“ из Старе Пазове основано је 21. децембра 1972. године са циљем да на уметнички начин негује и приказује народне обичаје и културу, хорско певање, игру, глуму и кист широм наше земље и у иностранству. Друштво окупља око 400 активних чланова сврстаних у секције: фолклорна, рецитаторска, групе певача, народни оркестар, драмска, етно, а однедавно при КУД-у ради и музичка школа. Друштво је организатор Међународног фестивала дечјег фолклора „Видовдански сусрети“ од 2003. године. Сва активност Друштва одвија се у прелепим сопственим просторијама - бившој згради „Соколског дома“. Чланови драмске секције су припремили и изводили следеће представе: 1978. год. - драма ВХВ „Милица Николић“ у режији Петера Лазара, 1995. год. - Бранислав Нушић „Власт“ у режији Јелене Петровић, 1996. год. - Бранислав Нушић „Београд некад и сад“ у режији Јелене Петровић.
Петак, 27. мај 2016. год. у 20 сати Велика сала Дома културе Алексинац Цена улазнице 200 дин.